Menu Zavřeno

Přehledy a filtry záznamů v modulech

Přehledy, které zobrazují záznamy, dávají IS QML ten pravý smysl.

hexagons

Přehledy

Moduly nabízí přehledy ve formě pohledů na různé skupiny údajů. 

Například kontakt lze nalézt v základním přehledu Přehled, ale pokud mu byly zapsány i další údaje, budou k vidění nejen v detailu tohoto kontaktu, ale také  v přehledu Provozovny, Osoby, Bankovní účty nebo Jednání.

Úpravy záznamů z přehledu

V přehledech je umožněno zobrazovat detaily záznamů, záznamy upravovat (ikona tužky) či mazat (ikona koše). Některé přehledy mohou mít další specifické funkce jako například kopírovat záznam (ikona s listy papírů) nebo v případě úkolu označit za vyřešený. Jinde lze přímo z přehledu záznam schválit nebo zamítnout. 

Filtry

Ve všech přehledech je možno informace filtrovat dle více kritérií. 

Pro rychlé hledání je možno využít i rámečku vedle symbolu lupy v záhlaví přehledu. Přímo z přehledu může uživatel vložit nový záznam (ikona stránky). 

Samozřejmostí přehledů je rovněž export vyfiltrovaných údajů do XLS souboru (ikona stránky s písmenem X).

Hromadné akce, stránkovač

Prostřednictvím spodní lišty lze provádět hromadné akce u více záznamů najednou, třeba hromadně mazat, schvalovat nebo upravovat.

Stránkovačem dole uprostřed lze korigovat, kolik záznamů se má na stránce zobrazit. U rozsáhlých záznamů umí najednou zobrazit až 10.000 položek. 

Sloupce k zobrazení

V pravém spodním rožku, kam ukazuje ručička, je umístěna nenápadná zelená ikona, díky které je po rozkliknutí možno vybrat sloupce, které se v přehledu mají nebo nemají zobrazovat. 

Tato funkce je obzvlášť užitečná u rozsáhlých přehledů, když je potřeba zobrazit nebo zahrnout do exportu jen některé sloupce.

machine-learning
Informační systém QML se vyznačuje především snadným ovládáním a rychlou implementací.