Menu Zavřeno

Novinky, které potěší nejen správce vozového parku

Správa vozového parku v QML je zase o něco příjemnější. Podívejte se, jaké novinky a vychytávky jsme do modulu Vozidla přidali.

  • Nové záložky nebo vzhled na Detailu vozidla.
  • Generování dokumentů.
  • Nové funkcionality.

Nové záložky a vzhled

Termíny údržby

Jak se vám líbí vzhled budoucích termínů servisních úkonů? Boxíky s vyobrazením termínů nám daly dost práce, ale stálo to za to! Nyní můžete servisní úkony plánovat podle data nebo podle najetých kilometrů (u těch úkonů, kde to dává smysl). 

QML_detail vozidla_termíny

Obrázek 1: Detail vozidla – Termíny údržby

Na první pohled je zřejmé, jestli je už potřeba objednávat vozidlo do servisu nebo jestli to ještě chvíli počká. Na blížící se termíny se můžete nechat i upozorňovat – navštivte funkcionalitu Nastavení modulu. 

Obrázek 2: Naplánovaný termín

Na první pohled je zřejmé, jestli je už potřeba objednávat vozidlo do servisu nebo jestli to ještě chvíli počká. Na blížící se termíny se můžete nechat i upozorňovat – navštivte funkcionalitu Nastavení modulu. 

Pojištění

S novou záložkou Pojištění přichází i stejnojmenná funckionalita. Nově tedy můžete sledovat historii pojištění vozidla. Funkcionalita si poradí i s případy, kdy je pod jednou smlouvou více vozidel. 

Tankování

Pokud importujete tankování, mohou se do přehledu dostat i položky jako pojištění karty, servisní poplatek, olej, kapalina a pod. Systém by měl sám rozpoznat, že se nejedná o PHM. Pokud by tomu náhodou takto nebylo, máte možnost zrušit příznak, že se jedná o PHM v hromadné akci zaškrtnutých položek.

Určitě to udělejte, protože položky se zelenou fajfkou ovlivňují výpočet průměrné ceny za tankování paliva. 

Obrázek 3: Detail vozidla – Tankování

Kilometry

Více než kosmetických úprav se dočkala i záložka Kilometry. Možná jste si už všimli nových sloupců, ve kterých se za každý měsíc provozu vozidla zobrazuje průměrná cena pohonných hmot a průměrná spotřeba. 

Průměrná cena se počítá z uskutečněných tankování PHM v daném měsíci. A průměrná spotřeba vychází z natankovaného množství paliva a celkového počtu ujetých kilometrů. 

Dlužno říci, že vedete-li v QML knihu jízd (nebo ji importujete), budou se ujeté kilometry na tuto záložku načítat automaticky. Na vás už pak je jen rozdělení na jednotlivé pracovníky, kteří ten měsíc s vozidlem jeli. 

QML_detail vozidla_kilometry

Obrázek 4: Detail vozidla – Kilometry

Manažerský souhrn

Pro vás, kteří máte rádi barvičky, jsme nejdůležitější údaje o vozidle vyjádřili pomocí grafů a barevných prvků.

IS QML - vozidla - manažerský souhrn

Obrázek 5: Detail vozidla – Manažerský souhrn

Dokumenty ke stažení

Na začátku jsme avizovali, že detail vozidla nabízí i možnost generování souborů. Předávací protokol ze záložky Přidělení je vám jistě notoricky známý. 

Dalším dokumentem je Vyčíslení soukromých jízd pro mzdové účely. Funkcionalita se nachází na záložce Kilometry, v hromadné akci zaškrtnutých položek.

A o kousek níže naleznete velmi aktuální Potvrzení o užívání firemního vozidla pro cesty do zahraničí. 

Obrázek 6: Detail vozidla – dokumenty

Nové funkcionality

V souvislosti s novými záložkami na detailu vozidla jsme přidali i související funkcionality jako evidence Pojištění nebo Nájezd kilometrů. 

Neméně zajímavý je také nástroj pro rekonstrukci knihy jízd. Najde své využití v případě, že jste po nějakou dobu nevedli knihu jízd a je zapotřebí její zpětné sestavení. 

Pouze zadáte potřebné údaje jako nejčastější destinace, tankování,  stav tachometru a funkcionalita sama vygeneruje jízdy ve zvoleném období. 

machine-learning
Informační systém QML se vyznačuje především #rychlou implementací. #bleskovou podporou. #snadným ovládáním. #přehledností. #komplexností. #modularitou.